Wymioty po spożyciu alkoholu - czy to może być zapalenie trzustki?

Witam, Mezczyzna 41 lat, 4lata temu kamica zolciowa, ostre zapalenie trzustki po opanowaniu zapalenie trzustki usuniecie woreczka zolciowego. Alkohol bardzo rzadko zeby nie powiedziec wogole. Wczoraj jednak po spozyciu alkoholu wystapily wymioty trescia zoladkowa nastepnie zolcia. Rano po napiciu sie napoju gazowanego wystapily ponownie wymioty zolcia. Nie ma objawow bolowych. Czy moze to byc ponownie zapalenie trzustki?

Szanowny Panie, szukałbym na początku innych przyczyn Pana dolegliwości. Ostre zapalenie trzustki cechuje się silnym, opasującym bólem, który promieniuje do pleców.