Wymioty po zażyciu 2 tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Mam pewien problem. Tabletki przyjmuję o 21. Jednak zażyłam ją 3 godz później. Wymiotowalam okolo 2.30. Nie wzięłam dodatkowej tabletki, gdyż do południa wciąż wymiotowalam. Kolejną planuje przyjąć o stałej porze. Zwymiotowalam 2 tableke blistra. Czy jestem chroniona? Powinnam się zabezpieczać dodatkowo?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wymioty mogły osłabić działanie antykoncepcji, jednak warto zaznaczyć iż antykoncepcja taka wchłania się do 3-4h po podaniu. Od momentu przyjęcia minęło 2,5 h więc ochrona mogła nie ulec zmniejszeniu.