Wymioty przed pracą i po pracy

Mam 20 lat i na początku tego miesiąca rozpocząłem pierwszą w życiu pracę. Praca nie jest trudna, ani męcząca. Jest to praca umysłowa, która dla mnie jest przyjemna. Prawie codziennie przed rozpoczęciem pracy (czy to w domu, czy też w drodze do pracy) wymiotuję. Nagle po prostu odczuwam taką potrzebę i nie mogę tego uniknąć. Dodam, że zdarza się to również po powrocie z pracy, lecz nie tak często jak przed jej rozpoczęciem. W pracy nie chce mi się wymiotować. Moja dieta jest niezmienna od lat.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z silnym stresem.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. Sugeruję ocenę gastrologiczną pod kątem choroby refluksowej.