Wymioty u 9-letniego dziecka a podawanie płynów

Witam moja 9 letnia córka wymiotuje już chyba 5 raz, zwróciła cały posiłek, podaję jej małymi łykami wodę co 15 min ale po 10 min zwraca, nie ma nalotu na języku, na trochę wyschnięte usta. zaznaczam wszystko zwraca nawet male ilości płynu. podawac picie czy dać się wyspac dziękuję za odpowiedż - z góry monika

Milena Lubowicz

Niech się dziecko wyśpi, trochę odpocznie, po czym znowu proszę zacząć nawadniać- najlepiej stosować doustne płyny nawadniające np. Orsalit, Hydrolit, one lepiej uzupełniają niedobory minerałów niż zwykła woda. Gdyby nie było poprawy proszę udać się z dzieckiem do pediatry.
Pozdrawiam