Wymioty u dziecka a sposoby na uspokojenie

Jak uspokojić 3 latke przy wymiotach? Moja córeczka ma rota wirusa, jesteśmy w szpitalu, cały czas wymiotuje :( Ale ona przy wymiotach się cała trzęsie i płacze! Nie wiem jak ją uspokojić. Moja koleżanka mi mówiła że jej 2 letni synek wymiotował i panikując zakrztusił sie i musiał być intubowany! Boje.sie o to bo ona tak nielubi wymiotów. Co mam zrobić?

Małgorzata Panek

Najważniejszy jest kontakt z rodzicami, aby dziecko czuło się bezpiecznie. Podczas wymiotów należy zadbać aby dziecko nie wymiotowało leżąc , zwłaszcza na wznak, co stanowi ryzyko zakrztuszenia. Wskazana byłaby pozycja na boku czy siedząca. Przy intensywnych wymiotach występuje ryzyko odwodnienia malucha, dlatego należy poić dziecko, małymi łyczkami. Proszę wszelkie spostrzeżenia co do ewentualnych objawów kierować do personelu medycznego, tak aby mogli odpowiednio się zająć dzieckiem.
Pozdrawiam,