Wymioty u dziecka po wypiciu kakao - czy to może być alergia?

Witam! Mój synek ma 3 lata i bardzo lubi kakao, kaszki czekoladowe itp., ale szczególnie wieczorem po ich spożyciu dziecko wymiotuje, np. dostaje butelkę kakao, zasypia i za godzinę budzi się, zwymiotuje i jest ok. Ograniczam do minimum produkty zawierające kakao, zastanawiające jest to, że syn nie wymiotuje w dzień (nawet jak zje czekoladkę), tylko w nocy zwymiotuje raz i kładzie się spać. Poza tymi objawami dziecko rozwija się bardzo dobrze. Proszę o pomoc. Dziękuję!

ponad rok temu

Witam!

Może być tak, że syn nie toleruje produktów zawierających kakao. Jeżeli zauważyła Pani ścisły związek pomiędzy spożywaniem czekolady a wymiotami, najlepiej na jakiś czas zaprzestać całkowicie jej podawania dziecku. Być może z wiekiem objawy nietolerancji kakao ustąpią.

Pozdrawiam.