Wymioty u rocznego dziecka po podaniu deseru owocowego

Witam. Moja roczna corka od wczoraj popoludnia wymiotuje. Dostala po poludniu deser ze slouczka Hipp banana custard zjadla kilka lyzeczek,po uplywie godziny dostala mleko wypila okolo 60ml. Po czym wszystko zwymiotowala. 2 razy. W nocy dostala tylko wode do picia. Rano okolo 8 mleko i okolo 10 znowu podalam jej ryz z bananem i efekt ten sam zwymiotowala. Co robic?

Małgorzata Panek

Prawdopodobnie jest to infekcja pokarmowa. Większość tego typu infekcji jest o etiologii wirusowej i powinna ustąpić samoistnie po kilku dniach. Przy wielokrotnych wymiotach należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu malucha, tak aby się nie odwodnił, oraz jak najszybciej wrócić do zwykłej diety.
Proszę zgłosić się do lekarza pediatry, zwłaszcza jeśli dziecko jest osłabione i nie chce pić.
Pozdrawiam