Wymioty w czasie testu obciążenia glukozą

Podczas badania testu obciążenia glukozy po wypiciu glukizy po 10min trochę zwymiotowalam. Czy istnieje inny sposób zbadania nietolerancji glukozy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety, jest to test przesiewowy.

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym w pierwszej kolejności spróbować jeszcze raz wykonać test, dodając soku z cytryny do glukozy.
Pozdrawiam

Możliwe jest wykonanie klamry euglikemicznej w klinice diabetologii. Ale jest to badanie wymagające hospitalizacji i w praktyce wykonywane bardzo rzadko, tylko w celach naukowych, nie diagnostycznych.