Wymuszanie wymiotów po jedzeniu a bulimia

Witam! Mam 16 lat i od ok. roku się odchudzam. Z wagi 94 kg (wzrost 173 cm) schudłam do 70 kg. Początkowo głodówka, już wtedy miewałam ataki wilczego głodu, które czasami kończyły się wymuszaniem wymiotów. Nie trwało to wyjątkowo długo, ponieważ któregoś razu po bardzo intensywnych wymiotach dostałam wybroczyny i rodzice zaczęli coś podejrzewać, bardzo się wtedy bałam i nie wiedziałam co mi jest. Wymuszanie zniknęło, jednak gdy miesiąc temu przytyłam od tygodnia znów wymiotuję. Czy mam bulimię?
KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Anemia

Anemia nie powinna być kojarzona z bladym i chudym człowiekiem. Anemia to niedokrwistość, a cierpią na nią głównie kobiety! Sprawdź jakie są tego przyczyny.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Bulimia to bardzo poważne zaburzenie odżywiania mogące wywołać zgubne skutki dla organizmu. Charakteryzuje się napadami objadania się, po których występują zachowania kompensacyjne czyli takie, o kótrych wspominasz. Do najczęstszych zachowań należą właśnie: wywoływanie wymiotów, głodówki. Warto abyś skorzystała z pomocy specjalisty zanim będzie za późno. Chciałbym dodać iż często po stosowaniu głodówek jako formy diety żołądek kurczy się i w momencie przyjęcia większej ilości pokarmu występują ulewania lub właśnie wymioty. Nie mniej jednak warto udać się do specjalisty.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, Twoje zachowanie świadczy o zaburzeniu odżywiania, które należy przed wszystkim skonsultować z psychologiem, a następnie dietetykiem. Póki jednak nie zrozumiesz swojego postępowania – jego podłoża, powodów i skutków pomoc dietetyczna może być nieskuteczna. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty