Wynik ALT w ciąży wysokiego ryzyka
witam, jestem w 5 tc jest to ciąża wysokiego ryzyka w związku z tym biorę leki, zrobiłąm badanie ALT wynik mam następujący 112U/l przy zakresie referencyjnym 0-33. Co on oznacza? Z góry dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Wynik ten wskazuje jedynie na to, że wątroba jest uszkodzona. Niestety nic więcej na podstawie tego wyniku nie można powiedzieć. Warto wykonać badanie obrazowe oraz test hbv, hcv