Wynik aminotransferazy alaninowej, asparaginowej i bilirubiny

Zrobiłam dzisiaj wyniki Aminotransferaza alaninowa mój wynik jest69,8 U/L aminotransferaza asparaginowa 47,8 U/L Bilirubina całkowita 1,06 czy to zagrożenie dla wątroby

Tak, wynik transaminaz wskazuje na poalkoholowe uszkodzenie wątroby. Proponuję abstynencję ze względu na ryzyko marskości wątroby, która jest chorobą stwarzającą zagrożenie dla życia.

Pozdrowienia dr n.med. Artur Grodzki