Wynik badań a ostre zapalenie układu moczowego

Proszę o interpretacje wyników. W swoim życiu (obecnie 35l) nie miałem jeszcze tylu odchyleń od normy. Badania wykonane w trakcie ostrego zapalenia układu moczowego. Kiedy mogę powtórzyć badanie ? Antybiotyków mam na 3 tygodnie. Co badać w kierunku wykluczenia sepsy (dziś jest Ok ale była gorączka 39,5 - 40. Osłabienie. Omamy. Leukocyty 13,70 Limfocyty % 9,2 Neutrofile % 88,7 Neutrofle

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki wskazują na infekcję bakteryjną, co "pasuje" do zapalenia ucha. Może Pan powtórzyć wyniki po 2-3 tygodniach od skończenia antybiotykoterapii. Nie ma prostego badania laboratoryjnego, które sprawdza, czy ktoś ma sepsę. Jednym z parametrów jest rzeczywiście poziom leukocytów, ale on sam w sobie nie stanowi sepsy. Można oznaczać CRP, Prokalcytoninę, ale te też będą wysokie przy "zwykłym" zakażeniu bakteryjnym.