Wynik badań cholesterolu całkowitego i ALT poza normą

Witam. Ostatnio robiłam badania, wszystkie w normie oprócz cholesterolu całkowitego (192,8 mg/dl - gdzie skala jest od 115,0-190,0) oraz ALT (38,7 U/l - gdzie skala jest od 0,0 - 31,0). Co sądzić o tych wynikach? Dodam, że od roku i ośmiu miesięcy stosuję antykonpecję hormonalną.

Milena Lubowicz

Poziom cholesterolu jest tylko nieznacznie podwyższony, nie ma powodu do niepokoju. Natomiast ALT jest zbyt wysoki, może to mieć związek ze stosowaną antykoncepcją. Warto wyniki te powtórzyć za jakiś czas. No i można jeszcze wykonać badanie usg jamy brzusznej.
Pozdrawiam