Wynik badań hormonalnych w 3 dniu cyklu i planowanie dziecka

Witam, od 7 miesięcy staram się o dziecko niestety bez powodzenia. Wykonałam badania w 3 dc lh 9,46, fsh 5,50, prolaktyna 29,43, tsh 1,1. Wiem, że prl za wysoka i stosunek lh/ fsh za wyski. Do ginekologa ide dopiero w przyszłym tyg, dlatego o interpretacje, czy możliwe, że owulacja u mnie nie występune?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wartości nie są bardzo niepokojące, choć rzeczywiście stosunek poziomu LH do poziomu FSH powinien oscylować około 1. Mniejszy może świadczyć o niewydolności przysadki, a wyższy tak jak w tym momencie o zespole policystycznych jajników.