Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badań po wyjściu ze szpitala i podwyższony cholesterol

Witam serdecznie, dziś wyszłam ze szpitala, ale niestety nie dostałam pełnej informacji o moim stanie zdrowia, dlatego zwracam się z prośbą o interpretacje wyników, tylko niektórych ze wszystkich wskazanych na karcie wypisowej ze szpitala. Czas kaolinowo-kefalinowy: 40,03 sek. Cholesterol całkowity: 5,57 mmol/l Cholesterol HDL: 1,02 mmol/l Cholesterol LDL: 3,80 mmol/l Triglicerydy: 1,68 mmol/l Witamina B12: 410,8 pg/ml Kwas foliowy: 17,49 ng/ml Czynnik von Willebrandta: 00,0 % TSH - Tyreotropina: 0,000 uUI/ml Niestety nie ma podziału na T3 oraz T4. Nadmienię również, iż nie jadam mięsa z wyłączeniem kurczaka, dużo warzyw i owoców, i z powodu niedokrwistości z niedoboru żelaza łykam Matrunelle. Nie jestem w ciąży. Z góry dziękuję! Pozdrawiam
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! W badaniach widoczny jest podwyższony poziom cholesterolu całkowitego (wartości graniczne). Należy zastosować dietę ograniczającą ilość tłuszczów nasyconych oraz cukrów prostych w diecie. Podwyższony poziom cholesterolu sprzyja powstawaniu miażdżycy oraz jej powikłań. Czas kaolinowo-kefalinowy jest w górnej granicy normy, można skontrolować wynik za jakiś czas, choć nie jest to konieczne. Poziom witaminy B12 oraz kwasu foliowego jest prawidłowy. Poziomu TSH oraz czynnika von Willebrandta najwyraźniej nie oznaczano. Pozdrawiam serdecznie!

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy