Wynik badań prenatalnych w 11 tygodniu ciąży

Witam, jestem po badaniach prenatalnych. Mam nast. wyniki wolne B-hCG 187,30 IU/I odpow. 4,208 MoM, a PAPP-A 1,110 IU/I odp. 0,0336 MoM. Dodatkowo NT 1,30 mm, CRL 53,1 mm tydzień ciązy 11 tyg + 6dni. Ryzyko skorygowane Trisomia 21/ 18/ 13 : 1:163 ; 1:20000; 1:20000. Lekarz polecił dodatkowo wyk.amniopuncji czy mam się obawiać że dziecko może być chore? Kośc nosowa pisze że jest obecna.Bardzo proszę o interpretację

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie przedstawionego wyniku można jedynie określić prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek chorób. Wskazane jest wykonanie wspomnianego badania aby jednoznacznie to potwierdzić lub wykluczyć.