Wynik badań RTG kręgosłupa 37-latka
Wyniki badań rtg mężczyzny, lat 37, siedzący tryb życia: kyfoza piersiowa spłycona, wysokość trzonów i krążków międzykręgowych w odcinku piersiowym prawidłowa. struktura kostna trzonów niezmieniona, drobne zaostrzenia i nawarstwienia na krawędziach niektórych trzonów piersiowych zwłaszcza od przodu. W związku z tym: -jakie działania profilaktyczne należy podjąć? -czym postępowanie tych procesów może grozić? -na co zwrócić uwagę w przyszłości?

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Na obecną chwilę można powiedzieć iż przedstawione nieprawidłowości są wynikiem choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Warto skonsultować się z rehabilitantem oraz zadbać o prawidłową postawę poprzez wykonywanie ćwiczeń wzmacniających kręgosłup. Brak jakichkolwiek działań może doprowadzić do pogłębienia się choroby i pojawienia się silnie wyrażonych dolegliwości bólowych.