Wynik badania ASO u 30-latki

Dostałam skierowanie na wykonanie badania ASO, wynik badania wyszedł 413 co to oznacza?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.Prawidłowy poziom ASO we krwi wynosi od 10 do 200 IU/ml. Za podwyższone wartości uznaje się poziomy ASO przekraczające 250 IU/ml u dorosłych oraz 333 UI/ ml u dzieci powyżej 5 lat.
Badanie poziomu ASO zalecane jest głównie u osób, u których występują objawy sugerujące rozwój groźnych powikłań zakażenia paciorkowcami.