Wynik badania gastroskopii 45-latka

Proszę o rozpozn. po bad.gastrosk.żołądka. M. Wiek 45l. Żoł.pod. na rozdym. z zach. perystyl. Bł. śluz. okol. podwpust. i trzonu żoł.mozaik-wyc.(1) W dol.cz.trzonu i antrum z drob. naczyn.krwion-wyc.(2) Opuszka dwunast.kształ. Cz.zstęp.dwunast. b.zm. Rozp. klin. Gastritis chronica. Dziedz.obciąż. chor.nowotw. Opis makrosk.1.trzon-2drobne, szare1xcał. 2.antrum-3drobne, szare1xcał 1.nac.jednojądr.(++) 2.(++) 1.aktyw(-) 2.(-) 1.zanik(-) 2.(-) 1.metapl.jelit.(++) 2.(+++) 1.helicob.pylori(-) 2.(-)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Konieczna konsultacja z gastrologiem w celu ustalenia dalszego leczenia. Rozpoznanie to przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka z cechami metaplazji jelitowej.

Lek. PaweĹ Baljon

Serdecznie witam, - Z opisu wynika, że nic się nie dzieje poważnego w Pana żołądku- stan zapalny przewlekły wynika najprawdodobniej z zarzucania do żołądka żółci, metaplazja jelitowa (jeżeli, w dalszej części żołądka: trzon, oddzwiernik - norma). Jednakże, zgodnie z sugestią Pana dr Baljona, proponowałbym wizytę u gastrologa lub chirurga (wskazane leczenie osłonowe).
Pozdrawiam ,
Więcej informacji: znany lekarz.pl, lub chirurgkrakow.com.pl
Wojciech Kawiorski, specjalista chirurgii ogólnej, proktologicznej, onkologiczne, gastroenterologicznej.