Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania gastroskopii 45-latka

Proszę o rozpozn. po bad.gastrosk.żołądka. M. Wiek 45l. Żoł.pod. na rozdym. z zach. perystyl. Bł. śluz. okol. podwpust. i trzonu żoł.mozaik-wyc.(1) W dol.cz.trzonu i antrum z drob. naczyn.krwion-wyc.(2) Opuszka dwunast.kształ. Cz.zstęp.dwunast. b.zm. Rozp. klin. Gastritis chronica. Dziedz.obciąż. chor.nowotw. Opis makrosk.1.trzon-2drobne, szare1xcał. 2.antrum-3drobne, szare1xcał 1.nac.jednojądr.(++) 2.(++) 1.aktyw(-) 2.(-) 1.zanik(-) 2.(-) 1.metapl.jelit.(++) 2.(+++) 1.helicob.pylori(-) 2.(-)
MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Konieczna konsultacja z gastrologiem w celu ustalenia dalszego leczenia. Rozpoznanie to przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka z cechami metaplazji jelitowej.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Serdecznie witam, - Z opisu wynika, że nic się nie dzieje poważnego w Pana żołądku- stan zapalny przewlekły wynika najprawdodobniej z zarzucania do żołądka żółci, metaplazja jelitowa (jeżeli, w dalszej części żołądka: trzon, oddzwiernik - norma). Jednakże, zgodnie z sugestią Pana dr Baljona, proponowałbym wizytę u gastrologa lub chirurga (wskazane leczenie osłonowe).
Pozdrawiam ,
Więcej informacji: znany lekarz.pl, lub chirurgkrakow.com.pl
Wojciech Kawiorski, specjalista chirurgii ogólnej, proktologicznej, onkologiczne, gastroenterologicznej.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy