Wynik badania gastroskopowego a ryzyko choroby nowotworowej

Czy to może być rak.Przełyk ,wpust bez zmian.Linia regularna.Jeziorko klarowne.Żołądek podatny na insuflacje. W dnie i w trzonie rozsiane czerwone plamki.Odżwiernik okrogły.W opuszce zmiany zapalne czerwone [plamy.Część zstepujaca dwunastnicy prawidłowa.Fałdy wydają się być makroskopowo nieco spłaszczone.W intwersji okolica podwpustowa prawidłowa.W dnie rozsiane czerwone plamki.Test ujemny .Pobrane wycinki z zołdka i dwunastnicy .Bardzo się boje wyników czy moze to być rak.

Małgorzata Panek

Zmiany odpowiadają stanowi zapalnemu śluzówki żołądka. Istotne, aby określić przyczynę zapalenia, będą wyniki badania wycinków. Proszę udać się wraz z wynikami do lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam