Wynik badania glukozy a insulinooporność

Czy to insulinoodporność? Obciążenie glukozą 75g, glujkozana czczo 88mg/dl, glukoza po 1 godz. 155mg/dl, glukoza po 2 godz-106 mg/dl. Witam, czy te wyniki są w porządku? Insulina 6 godz.-8,30mU/l, 7godz- 86,30mU/l, 8 godz- 46,20 m/UlMam problem z owłosieniemi z nieregularnymi miesiączkami.Lekarz przepisał mi glucophage xr oraz syndi 35.Czy lek glucophage xr jest konieczny?czy wystarczy sama antykoncepcja?Czy te leki mogą na siebie jakoś źle oddziaływać?Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie chciałbym się mieszać w proces terapeutyczny , jednak odpowiadając na pytanie mogę powiedzieć, że poziom glukozy we krwi jest prawidłowy.