Wynik badania HCG a prawdopodobieństwo ciąży

czy wynik z krwi bhcg 1765.9 (i 2 pozytywne testy ciazowe) jednoznacznie oznacza ciaze czy wynik ten moze byc przypisany jakiejs chorobie (czytalam ze np przy torbielach moze byc podwyzszony poziom hcg), bylam u lekarza na usgw poniedzialek ale nic nie widzial i kazal przyjsc za 2 tygodnie, jednak jezeli to wczesna ciaza zastanawiam sie czy mozna leciec samolotem, mam z mezem wykupiony wyjazd do grecji i teraz nie wiemy co robic, jedni nie widza problemu inni stanowczo odradzaja. Prosze o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety dokładnie tak jest. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy można lecieć czy też nie. Co do wyniku w odniesieniu do braku uwidocznienia płodu w badaniu warto podkreślić, że nie zawsze jest to możliwe we wczesnej ciąży.