Wynik badania histopatologicznego 45-latki do analizy

Bardzo proszę o przetłumaczenie: hyperplasia endometrii simplex sine atypia; fragmentum endocervicis cum metaplasia plana; fragmenta endocervicis cum metaplasia plana multifocalis. Będę bardzo wdzięczna.

Metaplazja a więc przebudowa nabłonka gruczołowego szyjki w kierunku nabłonka płaskiego tak się zdarza szczególnie po porodach.
pozdrawiam J. Faryna