Wynik badania histopatologicznego 70-letniej osoby do analizy

frag.tkankowy o wym 9,0x7,0x4,5cm z wrzecionem skórnym o wym. 6,0x1,5cm. oznaczony topogrficznie; na przekrojach lity biały guz o max. wym. 2,1cm; minimalny margines od powięzi 0,5cm; pozostałe marginesy\ 1,0cm; poza guzem wśród tkanki tłuszcz. pasma białej spistej tkanki dochodzące w pobliże lini odcięcia od strony powięzi i brodawki do oceny mikroskopowej.Carcinoma invasivum NST G2 MBR 7 (2+2+3) duofocale. minimalny margines odcięcia powięzi dla drugiego guza o maks. wym. 0,6cm. wynosi 0,2cm.

należy jeszcze oznaczyć receptory i Her2