Zapytaj lekarza

1 , 0 2 9 , 6 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania histopatologicznego błony śluzowej kanału szyjki macicy

Witam. Otrzymałam wynik badania histopatologicznego o następującym opisie : 1,2 -krew, śluz, fragmenty bony śluzowej kanału szyjki z ogniskami nasilonej , niedojrzałej metaplazji płasko nabłonkowej , fragmenty błony śluzowej macicy z cechami fazy proliferacyjnej, miejscami sekrecyjnej z umiarkowanym ostrym zapaleniem oraz ogniskowym rozrostem prostym bez atypii. Mam 52 miałam wykonany zabieg abrazji z powodu nieprawidłowego krwawienia z dróg rodnych. Proszę o wyjaśnienie mi wyniku badania .
KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Maciej Stukan Ginekolog
60 poziom zaufania

W jamie macicy jest ogniskowy (czyli tylko miejscowo, a nie w całej jamie macicy) rozrost prosty. Jest to rozpoznanie nieprawidłowe, ale w wieku 52 lat może być pewnym etapem fizjologii. W przypadku nieprawidłowych krwawień zazwyczaj zaleca się leczenie gestagenami (pochodne progesteronu) w sposób cykliczny lub ciągły, przez 3-6 miesięcy. Zachęcam do przeczytania jednej z moich wcześniejszych odpowiedzi nt rozrostów endometrium.
Pozostałe rozpoznania (kanał szyjki i jama macicy) są opisem fizjologicznych przemian. Słowo "zapalenie" często znajduje się w opisach histologicznych, ale rzadko ma swoje potwierdzenie w klinicznym zakażeniu np. bakteryjnym (objawy).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy