Wynik badania histopatologicznego pęcherzyka żółciowego u 22-latka

Jest to wynik badania histopatologicznego usuniętego woreczka żółciowego mego syna 22 latka. opis makroskopowy: 9,5 cm pęcherzyk żółciowy (2w), średnicy 3,5cm z kamieniami i kremową ropną treścią w świetle. Błona surowicza połyskliwa ze strzępem wątroby 0,5x0,3cm (1c). W okolicy szyjki różowy węzeł chłonny średnicy 0,5 cm (1c). Proszę o wyjaśnienie rozpoznania mikroskopowego: Cholecystitis chronica gradu magno. Lymphadenitis reactiva. Fragmentum parenchymatis hepatis normalis. Jak dalej leczyć.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tłumaczenie to : przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego stopnia dużego. Reaktywne powiększenie węzłów chłonnych. Fragmenty tkanki wątroby. Nie ma powodów do obaw. To normalny opis pęcherzyka po wycięciu. Opracowanie chirurgiczne to metoda z wyboru w leczeniu.