Wynik badania histopatologicznego po zabiegu na żyle odpiszczelowej

WITAM MAM TAKIE PYTANIE, JESTEM PO LASEROWYM ZABIEGU Z POWODU NIEWYDOLNOSCI ZYLY ODPISZCZELOWEJ CALEJ DLUGOSCI I ZAKRZEPOWYM ZAPALENIU ZYL POWIERZCHOWNYCH.NA WYPISIE JEST (NIEZAPYTALAM SIĘ LEKARZA) WPISANE ABLATIO VSM DX.(LASER EVLT).EXCISIO VARICUM M.INF.DX.CO TO ZNACZY?

Małgorzata Panek

Tłumacząc : ablacja żyły odpiszczelowej wielkiej prawej za pomocą lasera. Wycięcie żylaków kończyny dolnej prawej.
Pozdrawiam

Witam, mam nadzieję, ze nie doszło u Pani do zaburzeń czucia na łydce, które często związane są ze zbyt niskim rozpoczynaniem zabiegu ablacji laserowej).
Pozdrawiam serdecznie, Łukasz Szczygieł, spec. angiolog