Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania histopatologicznego po zabiegu na żyle odpiszczelowej

WITAM MAM TAKIE PYTANIE, JESTEM PO LASEROWYM ZABIEGU Z POWODU NIEWYDOLNOSCI ZYLY ODPISZCZELOWEJ CALEJ DLUGOSCI I ZAKRZEPOWYM ZAPALENIU ZYL POWIERZCHOWNYCH.NA WYPISIE JEST (NIEZAPYTALAM SIĘ LEKARZA) WPISANE ABLATIO VSM DX.(LASER EVLT).EXCISIO VARICUM M.INF.DX.CO TO ZNACZY?
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Jak zapobiegać żylakom?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny - wiele osób musi cierpi z powodu zaburzenia funkcjonowania układu krwionośnego. Jak można zapobiec żylakom? Czy chodzenie w płaskim obuwiu wystarczy? Obejrzyj filmik i dowiedz się, co robić, by uniknąć żylaków.

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Tłumacząc : ablacja żyły odpiszczelowej wielkiej prawej za pomocą lasera. Wycięcie żylaków kończyny dolnej prawej.
Pozdrawiam

0

Witam, mam nadzieję, ze nie doszło u Pani do zaburzeń czucia na łydce, które często związane są ze zbyt niskim rozpoczynaniem zabiegu ablacji laserowej).
Pozdrawiam serdecznie, Łukasz Szczygieł, spec. angiolog

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i angiologii. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz certyfikat PTU w dziedzinie ultrasonografii naczyń. Członek Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Towarzystwa Internistów Polskich. Autor licznych publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy