Wynik badania histopatologicznego śluzówki żołądka, opuszki dwunastnicy i dwunastnicy

Witam. Histopatologia 1.Błona śluzowa żołądka z naciekiem zapalnym z komórek jednojąrdowych /+/ i wybroczynami w blaszce właściwej. 2.Błona śluzowa opuszki dwunastnicy z naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych /++/ oraz polami heterotopowej śluzówki typu żołądkowego. 3.Błona śluzowa dwunastnicy ogniskowo o zaburzonej architektonice, z nadżerką, naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych /++/ i granulocytów /+/ oraz ogniskowym pobudzeniem odczynowym nabłonka cew gruczołowych. Co to może być?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do gastrologa. Prawdopodobnie jest to związane z chorobą zapalną jelit.