Wynik badania hormonów i tarczycy

Witam! Mam pytanie. Robiłam w 3 dniu miesiączki badania hormonalne i tarczycy. Mam 38 lat. O to moje wyniki. TSH 5,470 przy normie 0,270 - 4,200, F4 - 13,75 przy normie 12,00 - 22,00, LH 5,77 i przeraził mnie wynik prolaktyny 1052 przy normie 127 - 637, testosteron 0,96 norma 0,22 - 2,90. Prosze o informację czy powinnam się martwić i co powinnam zrobić do kogo się udać. Czy czeka mnie leczenie i czy powinnam powtórzyc wyniki (po miesiączce). Dziekuję z góry za odpowiedź.

Wyniki badań tarczycowych i PRL są nieprawidłowe. Najlepszym specjalistą, do którego powinna się Pani udać jest endokrynolog, jeżeli niedostępny do wtedy ginekolog endokrynolog. Wyniki "tarczycowe" wskazują na tzw. subkliniczną niedoczynność tarczycy. Wynik PRL 1052 jest powyżej normy i wymaga conajmniej powtórzenia badania - oznaczenie w godzinach rannych, niezależnie od fazy cyklu. Czy będzie konieczna dalsza diagnostyka najlepiej, aby zadecydował specjalista endokrynologii.