Wynik badania hormonów tarczycy do analizy

Witam, Proszę o informacje czy to zly wynik TSH tarczycy 0,004 ulU/ml a zakres wartości ref.0,350-4,940. Dziekuje, Jagoda Cibor

Wskazane byłoby oznaczenie jednocześnie FT4 i ewentualnie FT3 - jeśli będą istotnie podwyższone to przy niskim TSH i objawach (kołatanie serca, potliwość, drżenie mięśniowe, nerwowość, utrata masy ciała itd) wskazują na nadczynność tarczycy wymagającą leczenia - należy w przypadku długiej kolejki do Poradni Endokrynologicznej udać się ze skierowaniem na Oddział Endokrynologiczny. Gdyby jednak wartości FT4 i FT3 były niskie, to łącznie z niskim TSH wskazują na wtórną (przysadkową lub podwzgórzową) niedoczynność tarczycy.