Wynik badania kikuta płata tarczycy

Rak czy zapalenie; Kikut płata pr,19\20\67 płat lewy 15\11\46 w całosci przebudowany guzkowo ciesn niewidoczna,kikuty o niejednorodnej obnizonej echog.w całosci przebudowane przez zlewajace sie wzajemnie zmiany ogniskowe,bardzo zywy znacznie wzmozony przepływ naczyniowy w badaniu CF niemalze niewidoczny miaz tarcz. przysłoniety przez kodowane kolorem płyny naczyniowe,wezły niepowiekszone,tsh 3.6 samoistnie spada bez brania leków od pół roku/ / dodam ze jestem 10 lat po zabiegu wyciecia tarczycy

Wyraźny odrosty płatów bocznych tarczycy w związku z brakiem leczenia tyroksyną. Po operacji tarczycy TSH nie powinno przekraczać 2,0 mcIU/ml. Należy wykonać oznaczenia a-TPO i a-TG oraz biopsję tarczycy.