Wynik badania kręgosłupa 33-latka

Bardzo prosze o pomoc i porade co to znaczy i jak to leczyc........ Mostek kostny tylnego luku C1.Niewielkiego stopnia zwezenie przestrzeni m-k c4-c5-c6.Poczatkowe zmiany zwyrodniewowe na bocznychi tylnych krawedziach ww.trzonow.Wodcinku piersiowymniewielka skolioza pograniczna Th-L,zmiany zwyrodniewowe-wytworcze w postaci osteofitow na krawedziach trzonow.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do rehabilitanta. Konieczne jest dobranie odpowiedniego programu ćwiczeń korekcyjnych.

mostek kostny łuku tylnego C1 jest anomalią rozwojową, czyli taką z jaka Pan sie urodził, zwężenie przestrzeni m-k - to objaw poczatku choroby zwyrodnieniowej krążków m-k na tych poziomach
co najlepiej? najlepiej rozpocząć celowane leczenie za pomocą technik terapii manualnej, które zniwelują ewentualny ból, przywrócą prawidłowy zakres ruchomosci oraz zabezpieczą przed dalszą progresją i na pewno sensowny trening stabilizujący