Wynik badania kręgosłupa a konieczność wizyty u neurochirurga

Proszę o interpretacja wyników. Przyczyna badania bardzo mocne bóle kręgosłupa. Badanie w zakresie od TH10 do kości krzyżowej. Spłycona fizjologicznie lordoza i nieznaczne prawostronne skrzywienie odcinka lędźwiowego. L3/L4 L4/L5 L5/S1 Nieznaczne uogólnione uwypuklenie krążków bez ucisku na worek oponowy. Nieco pogrubiałe więzadła żółte na poziomie L5/S1 W zakresie badania widoczne niewielkie uwypuklenia krążka Th10/Th11 z impresją na worek oponowy. Konieczna będzie wizyta u neurochirurga?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Dodatkowo można doszukać się zmian o charakterze przeciążeniowym. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.