Wynik badania kręgosłupa bez kontrastu

Badania kregosłupa wykonano T1,T2 bez kontrastu. dystalny odcinek rdzenia kregowegoizointensywny prawidlowej grubosci. niewielka przepuklina krązka L2-L3 uciska worek oponowy i czesciowo zweza kanaly nerwow po stronie lewej. wypuklina krzyza L3 L4 uciska na worek oponowy i czesciowo zweza kanaly nerwow. wypuklina krązka L7 L5 modeluje worek oponowyi nieznacznie zweza kanaly nerwow po stronie lewej. obnizenie przestrzeni miedzy kregowej L5- SI. zmiany zwyrednieniowo-wtorcze obrazowych kregow. Gu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.