Wynik badania kręgosłupa i zmniejszenie fizjologicznej lordozy
Widoczne jest zmniejszenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa L. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1. Poza tym prawidłowy obraz RTG objętych badaniem struktur kostnych. Proszę o interpretację mojego wyniku.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. W pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.