Wynik badania kręgosłupa po wypadku komunikacyjnym

bardzo prosze o interpretacje po wypadku drogowym Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego.Cechy częściowej dehydratacji krązków międzykręgowych w zbadanym odcinku kręgosłupa.W zbadanym odcinku kręgosłupa nie stwierdza się cech dokanałowej protruzji krążków międzykręgowych. Na poziomie C5-C6 widoczna jest wypukklina krążka międzykręgowego bez cech kolizji z korzeniami nerwow rdzeniowych.Na pozostałych zbadanych poziomach nie stwierdza się dokanałowej protruzji krążków międzykręgowych

Małgorzata Panek

Opisano wypuklinę w odcinku szyjnym kręgosłupa oraz pourazowe zniesienie prawidłowej krzywizny kręgosłupa w odcinku lędźwiowym wraz z cechami odwodnienia chrząstek międzykręgowych (dysków). Proszę wraz z wynikami badania udać się do ortopedy.
Pozdrawiam