Wynik badania krwi i przeciwciał ANA

Witam, niepokoją mnie moje wyniki, czy mogła bym prosić o poprawne zinterpretowanie i ewentualne wskazówki jakie badania powinnam jeszcze wykonać. leukocyty-3,8 ,erytrocyty-3,18, hemoglobina-11,5, hematokryt-33,3, MCV-105,0, MCH-36,1, PLT-107,0, PCT-0,11, WBC-3,0, HCT-32,3, Retikulocyty%-27%, CHr-41,7pg, MCVr-138,0, Aminotransferaza AST-48, Gamma GGTP-83, Dehydrogeneza mleczanowaLDH-780, wiruscytomegali IgM-wątpliwe, przeciwciała przeciwjądroweANA-wykryto miano: 1:160 typ świecenia-plamisty

Witam wymaga Pani dalszej szczegółowej diagnostyki - widać cechy niedokrwistości niedobarwliwej (tymczasowo można zastosować suplementację wit B12). Konieczne jest rozszerzenie badań, w tym profile reumatologicznego. Jeśli ma Pani taka możliwość sugeruję bezpośrednie udanie się do reumatologa

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanych badaniach nieprawidłowość stanowi obniżenie poziomu zarówno krwinek białych, czerwonych jak i płytek krwi, co wskazuje na zaburzenia funkcji szpiku kostnego. Konieczna jest niezwłoczna ocena pełnej morfologii w oparciu o dane kliniczne! Najpewniej będzie Pani wymagała hospitalizacji!