Wynik badania krwi na boreliozę u dziecka

Witam, 31.08.14 moją 2,5 letnią Córkę ugryzł kleszcz,który został w całości został usunięty. Z 10 na 11.09.14 w miejscu ukąszenia wyszedł rumień wędrujący o śred. pow 10cm. W szpitalu zakaźnym postawiono diagnozę Bolerioza. Córka przez 3tyg przyjmowała 3razy na dobę antybiotyk. Po min6tyg od ukąszenia miałyśmy zrobić wyniki z krwi na boleriozę. Wynik są następujące: IgM 18,2 (norma: uje <18, niejednozn 18-22, dod >22), IgG <5,0 (norma: uje <10, niejdn 10-15, dod >15). Co dalej z wynikiem IgM?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę skonsultować się ze specjalistą dziecięcych chorób zakaźnych. Najpewniej nie będzie jednak konieczna kontynuacja leczenia.

Witam. W tym momencie podstawa to obecność objawów, myślę że wyniki są pozytywne dla Państwa ale finalna decyzja jest po stronie lekarza prowadzącego