Wynik badania krwi przy padaczce skroniowej

Dzień Dobry, Ostatnio robiłam podstawowe badania krwi mojej 16-letniej córce, która jest leczona na padaczkę skroniową. Dwa spośród badanych parametrów wyszły poza normą, tj.: PLT na poziomie 168 oraz PCT na poziomie 0,13%. Czy mogę prosić Państwa o informację o czym może świadczyć taki wynika badania? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Ewa H.

Piotr Jurczyk

Witam. Możliwe, że normy podane przez laboratorium nie mieściły w sobie powyższych wyników, ale nie odbiegają one od normy. Jeśli córka jest leczona którymś z klasycznych leków przeciwpadaczkowych, szczególnie kwasem walproinowym, to kontroli wymaga obraz krwinek czerwonych (ryzyko anemii megaloblastycznej). Pozdrawiam.