Wynik badania krwi u 10-letniego syna

witam . mój syn ma 10 lat robiłam mu badanie krwi i nie wiem czy mam się niepokoić WBC 4,7, NEUT 1,4, NEUT% 30,3, LYMPH 2,8 , LYMPH%60,3 HGB 13,5 reszta jes w normie tak mi się wydaję .Proszę o pomoc w interpretacji tych wyników

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli podane przez Panią wyniki to jedyne nieprawidłowości w morfologii, to w zasadzie nie wskazuje to na nic niepokojącego. Wprawdzie może być to wynik lekkiej infekcji wirusowej, aczkolwiek na pewno nie można tego stwierdzić tylko na podstawie takich wyników. Proszę pamiętać, że każde wyniki powinno się interpretować w oparciu o obraz kliniczny. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Synka oraz ewentualnie zleci badania dodatkowe.