Wynik badania krwi u 3-latki, która ma częste gorączki

witam moja 3 letnia corka czesto ma goraczke bez innych objawow zrobilam jej wyniki z krwi prosze mi powiedziec czy mam sie martwic ze jest cos nie tak CRP 21,0 MXD(tys)1.20 MXD (%)16.8 NEU (%)42.9 MCV(fl) 79 . Bylam u lekarza i powiedzial mi ze to moze byc wirus Mononukleozy jesli to jest ten wirus czy on jest grozny prosze o szypka odp i dziekuje

Małgorzata Panek

Mononukleoza zakaźna to choroba wirusowa przebiegająca z gorączką, zapaleniem gardła i powiększeniem węzłów chłonnych. W większości przypadków przebiega bez powikłań.
W opisanych przez Panią badaniach jest podwyższone CRP - wskaźnik zapalny i podwyższony wskaźnik MXD. Może to wskazywać na infekcję.
Proszę zgłosić się z dzieckiem i pokazać wyniki badań lekarzowi , które je zlecił.
Pozdrawiam