Wynik badania krzywej cukrowej u 24-latki

Witam. Miałam 3 tyg.temu badania krzyej cukrowej. Na czczo wynik wynosil 108 po 2 h 89 Dzis zmierzyłam znowu i cukier na czczo mam 118. Nie wiem co to oznacza? Dodam ze mam niedowage . Badania zalecił mi endokrynolog gdyz mam problemy z androgeami. Czy mozlie jest ze dzie przed badaniami najadlam sie owoców i innych weglowadanow? i kolacje jadlam o 21 a badannie o 8rano

Dzień przed badaniem cukru we krwi, wieczorem nie powinno spożywać się słodyczy, ani owoców moze to mieć wpływ na wynik badania, natomiast przy krzywej cukrowej nie powinno to mieć znaczenia, bo tak przyjmuje Pani goukoze. Jeśli na coś Pani choruje to wyniki badań powinien oceniać lekarz prowadzący, bo to on jest najlepiej zaznajomiony z innymi badaniami i z chorobą.

Wynik wskazuje na nieprawidłową glikemię na czczo (podwyższoną) może to być pierwszym sygnałem zaburzeń prowadzących do cukrzycy. Proszę przedstawić te wyniki lekarzowi prowadzącemu.