Wynik badania mammograficznego 50-letniej kobiety

proszę o wytłumaczenie moich wyników mammografi: w obu sutkach przewaga tkanki gruczołowej.Tkanka gruczołowa miejscami mocno wysycona,w części górnej plamista i drobno plamista,nieregularna.pojedyncze makrozwapnienia w sutku lewym.nie stwierdzam mikrozwapnień .nie stwierdzam podejrzanych zacienień.konieczne badanie usg.BI-RADS 0

Milena Lubowicz

Wynik ten jest w normie.Ze względu na obecność tkanki gruczołowej, która utrudnia oceną mammografii wskazane jest badanie usg.
Pozdrawiam