Wynik badania mammograficznego u 57-latki
W wyniku badania mammograficznego napisano: piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej a w uwagach KKW PL brzeżnie gwiaździste zag. Co to oznacza i czy są powody do niepokoju?

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Wynik ten nie jest bardzo niepokojący. Jedyne co warto wykonac to biopsja wspomnianej zmiany. Najczęściej zmiany tego typu to włókniaki powstające wraz z wiekiem i wynikające z wahań hormonalnych.