Wynik badania moczu po zakażeniu układu moczowego u 4-latki

Witam, Moja 4 l córka 2 w roku ubiegłym przeszła ZUM (I-07.13 ostre/Zinnatem, II-09.13 lekkie/Baktrim) przyjmuje Furagin 1/2 tab./noc i Zuravit 5ml/rano - leki ustalił nefrolog dziecięcy. Do dziś było ok.Furagin miałam stosować 6 mcy i zaczęłam odstawiać powoli (1/2 tabletki co 2-dni) i zrobiłam dziś mocz-córka skarżyła się na ból brzucha. Wyniki badań poniżej:ciężar właściwy 1,005g/ml,Leukocytu 25leuk/ul, Azotyny brak,białko-brak,nabłonki płaskie pojedyncze, Leukocyty 5-10wpw. Proszę o interpr.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie nie wykazuje jasno cech trwania zakażenia. Ilość leukocytów może jednak być zarówno fizjologiczną jak i wynikać z np nieprawidłowości podczas higieny intymnej.