Wynik badania mózgu 36-latki

W istocie białej płata czołowego prawego pojedyńcze drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2 i sekwencjach FLAIR, niewidoczne w obrazach T1, które nie ulegają wzmocnieniu po dozylnej iniekcji Gadovistu. Zmiany niespecyficzne najpewniej ognika demielinizacji naczyniowej na tle mikroangipatii. Monika

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Są to drobne ogniska wynikające z mikroudarów. Zmiany te mogą nie powodować żadnych problemów. Jeżeli jednak coś niepokojącego się dzieje warto zgłosić się do neurologa.