Wynik badania MR głowy
c o oznacza wynik badania badanie MR uwidoczniło -w podkorowej istocie białej półkuli mózgu pojedyncze drobne zmiany hiperintensywne w t2 i w tirm hypointensywne wt1 o śr. do ok 4mm - są to najpewniej zmiany naczyniopochodne, Zmiany te zachodzą w przewadze po prawej stronie. Po podaniu środka kontrastowego opisane zmiany nie ulegają wzmocnieniu. Niewielkiego stopnia koncentryczne pogrubienia śluzówki zatoki szczękowej lewej.

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Brak zakontrastowania po podaniu środka kontrastowego wyklucza obecność naczyniaków. Najprawdopodobniej jest to wynik mikroudarów dokonanych w przeszłości.