Wynik badania MR kręgosłupa 35-latki
witam serdecznie w moim badaniu MR wykryto obniżenie wysokości i intensywności sygnału krążka międzykręgowego w obrazach T2 zależnych (zmiany dehydratacyjne) na poziomie L4/L5. Na poziomie L4/L5 szerokopodstawna protruzja krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy oraz umiarkowanie modelująca korzenie nerwowe. częściowo niejednorodna intensywność sygnału sąsiadujących części trzonów L4 i L5 (zwyrodnienie tłuszczowe). co to wszystko oznacza i jakie leczenie mnie czeka,mam dopiero 35lat

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.