Wynik badania MR kręgosłupa lędźwiowego u 40-latki

Jestem 40 letnią kobietą, MR kręgosłupa lędźwiowego:zwężenie krążków międzykręg. na poz. L4/L5 i L5/S1.Niewielkie obniżenie sygn. z krążka L3/L4 -zmiany degeneracyjne Na poz. L4/L5 zmiany zwyrodn. modic2 Nierówność płytek granicznych trzonów, osteofity na krawędziach Guzki Schmorla w dolnym odc piersiowym. Na poziomie: L2/L3 płaska wypuklina krążka L3/L4 niewielka prawostronna przepuklina L4/L5 centralna przepuklina jądra Badanie MR kręgosłupa szyjnego również wykazują przepuklinę.Co to oznacza?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.