Wynik badania MR trzustki
czy badanie MRtrzustki ktore brzmi "trzustka jednorodnego sygnalu gladkich obrysach zewnetrznych,poszerzona w zakresie dalszej czesci trzonu i ogona do ax44mm-brak cech pancreatitis.Przewod Wirsunga nieposzerzony' to cos niepokojacego?

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Milena Lubowicz
71 poziom zaufania
Brak cech pacreatitis oznacza, że nie ma cech zapalenia trzustki. Poza tym trzustka jest poszerzona. Wynik ten należy oceniać w oparciu o wyniki pozostałych badań oraz obraz kliniczny pacjenta.
Pozdrawiam